Produkt
Kanály
Platforma
Zákaznický portál
Firmy mají přístup k jejim vlastním portálům pro zákazníky.
Prohlédnout
Objevte všechny možnosti aplikace LiveAgent.
Ceník
Vyžádat demo
Zkušební verze

Mailchimp

Co je Mailchimp?

MailChimp je software pro e-mailový marketing, založený v roce 2001. Jedná se o webovou aplikaci, přestože je možné data stáhnout a pro některé funkce existuje offline aplikace. Má 3,5 milionu uživatelů, kteří prostřednictvím služby společně posílají více než 4 miliardy e-mailů měsíčně. Mailchimp lze snadno integrovat s LiveAgent.

Jak to funguje?

Propojení Mailchimpu s LiveAgentem vám umožní přihlásit nebo odhlásit kontakty k odběru novinek na vaše e-mail-marketingové seznamy přímo z rozhraní ticketu. Přihlášení k odběru kontaktů je snadné, je však vyžadován přihlašovací e-mail a váš kontakt musí odběr potvrdit. Vyzkoušejte integraci a přesvědčte se o síle propojení e-mail-marketingového nástroje s aplikací zákaznické podpory.

Výhody

  • Správa odběrů
  • Rychlé odpovědi vašim zákazníkům
  • Jedno řešení pro řízení e-mailového marketingu

Jak propojit Mailchimp s LiveAgentem?

LiveAgent nabízí nativní integraci pro Mailchimp v sekci pluginy. Pokud chcete integrovat Mailchimp a lépe spravovat své zákazníky, postupujte podle tohoto návodu.

Otevřete LiveAgent a přejděte do Nastavení > Systém > Pluginy, v seznamu vyhledejte Mailchimp. Poré klikněte na aktivovat na pravé straně.

Mailchimp plugin in LiveAgent plugin list
Mailchimp plugin

LiveAgent se restartuje, následně zkontrolujte, že plugin je aktivní (v horní části seznamu mezi aktivními pluginy). Nyní klikněte na tlačítko konfigurace, ikona ozubeného kola vedle přepínače. Zde musíte zadat svůj klíč API.

Klikněte na tlačítko Získat Mailchimp API klíč a LiveAgent vás přenese do vašeho účtu Mailchimp. Vygenerujte API klíč a zkopírujte jej do nastavení pluginu. Následně klikněte na Uložit.

Mailchimp plugin configuration and setup
Nastavení Mailchimp pluginu
Create an API key in Mailchimp to integrate with LiveAgent
Vytvoření API klíče

Nyní můžete spravovat své odběry z LiveAgent. Otevřete kterýkoli z ticketů v helpdesku a na pravém panelu najděte ikonu Mailchimp. Kliknutím na ni zobrazíte možnosti správy vaší marketingové komunikace.

Mailchimp integration plugin is active and functional in LiveAgent ticketing system
Mailchimp v LiveAgentu

Jak propojit Mailchimp s LiveAgentem prostřednictvím Zapier?

Mailchimp lze připojit k LiveAgent prostřednictvím služby Zapier. Zapier k integraci dvou aplikací využívá spouštěčů a akcí. Proces integrace trvá jen pár minut a nepotřebujete žádné zkušenosti s kódováním.

Pokud nemáte Zapier účet, můžete si jej vytvořit zde. V případě, že účet máte, přejděte na stránku LiveAgent + Mailchimp integrace v Zapier.

LiveAgent and Mailchimp integrations page on Zapier
LiveAgent + Mailchimp

Na stránce přejděte dolů, dokud neuvidíte nadpis Connect LiveAgent + Mailchimp in Minutes. Zde vyberete spouštěč a akci. Pečlive zvažte, co má vaše integrace dělat, a vyberte si.

Ukážeme vám jako příklad integraci s aktivací LiveAgent spouštějící akci Nový zákazník a Mailchimp Přidat / aktualizovat odběratele. Poté klikněte na modré tlačítko Připojit.

Selected LiveAgent trigger and Mailchimp action
Zvolená akce a spouštěč

Dalším krokem je konfigurace spouštěče LiveAgent. Vše, co musíte udělat, je kliknout na Pokračovat a poté se ke svému LiveAgent účtu přihlásit přes Zapier. Posledním krokem je test. Ten můžete přeskočit, ale doporučujeme jej provést.

LiveAgent trigger setup
Nastavení spouštěče
LiveAgent trigger test
Test spouštěče

Nyní k akci Mailchimp. Opět se přihlaste do Mailchimpu a vyberte svůj účet. V dalším kroku si můžete zvolit své publikum a vybrat, jak bude Mailchimp shromažďovat data zákazníků z vašeho LiveAgentu.

Vyplňte povinná pole. Pokud si nejste jisti, co vložit do pole e-mailové adresy, vyhledejte pomoc v této příručce. Poté můžete dále upřesnit podmínky vaší služby e-mailového marketingu.

Mailchimp action setup
Nastavení akce

Až budete hotovi, proveďte ještě závěrečný test integrace.

Mailchimp and LiveAgent integration test
Test integrace

Hotovo. Podívejte se do svého účtu Mailchimp a zkontrolujte výsledky. Vaši zákazníci by od nynějška měli být přihlášeni k odběru kampaní.

A new contact added to LiveAgent contact list
Nový kontakt v LiveAgent
A new subscriber has been added to Mailchimp after successful integration
Noví odběratelé v Mailchimp

Pokud chcete vytvořit více integrací, vraťte se zpět na Zapier

LiveAgent CZ s.r.o.
Zoubkova 548/45
Nový Lískovec
634 00 Brno
IČ: 07166753
DIČ: CZ07166753
© 2020 LiveAgent CZ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram