Kontrolní seznam bezpečnosti call centra pokrývá opatření jako přísná pravidla přístupu, omezení oprávnění, pravidelné změny hesel, aktualizace systémů a kontrolu souladu s globálními standardy ochrany dat a soukromí.
Jste si jisti, že je vaše call centrum bezpečné? Pokud ne, projděte si tento kontrolní seznam zabezpečení call centra.
Probereme nejdůležitější bezpečnostní opatření, která musíte přijmout, abyste ochránili svou firmu. Probereme vše od ochrany heslem až po šifrování dat. Při dodržování našich tipů si můžete být jisti, že vaše call centrum bude v bezpečí před hackery a dalšími vnějšími hrozbami.
Call centrum je důležitou součástí každého podniku. Je to záchranné lano, které vás spojuje se zákazníky a klienty. A stejně jako každý jiný důležitý majetek musí být chráněn.
Proto jsme sestavili tento kontrolní seznam zabezpečení call centra. Pomůže vám identifikovat slabá místa v zabezpečení vašeho kontaktního centra a poskytne vám také tipy, jak je odstranit.
Tento kontrolní seznam vám pomůže posoudit zabezpečení vašeho call centra a splnit potřeby vaší firmy.
Pomocí tohoto kontrolního seznamu můžete vyhodnotit zabezpečení svého call centra a ujistit se, že je špičkové kvality.
Pokud pracujete v týmu IT, pak si tento kontrolní seznam určitě přečtěte. Pomůže vám identifikovat bezpečnostní rizika v call centru a najít řešení pro jejich zmírnění.
Důkladná opatření pro kontrolu přístupu jsou pro každé call centrum nezbytná. Pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu k systému a datům. Vícefaktorové ověřování, jednotné přihlašování a řízení přístupu na základě rolí jsou skvělé možnosti, které je třeba zvážit.
Vícefaktorové ověřování přidává další vrstvu zabezpečení. Díky tomu je pro hackery obtížnější získat přístup do vašeho systému.
Systém vícefaktorového ověřování vyžaduje, aby uživatelé poskytli více než jeden důkaz k potvrzení své totožnosti. Jednotné přihlašování umožňuje uživatelům přihlašovat se pomocí jedné sady pověření namísto několika sad. Řízení přístupu na základě rolí omezuje přístup uživatelů pouze do oblastí a k datům, ke kterým potřebují mít přístup.
Zástupci zákaznického servisu mají přístup k citlivým údajům zákazníků. Proto je důležité omezit úrovně jejich oprávnění.
Pomáhá vám zabránit neoprávněnému přístupu k citlivým údajům zákazníků a zabránit jejich úniku mimo společnost.
Omezte přístup do určitých oblastí call centra. Omezte dobu, kterou může agent v jednotlivých oblastech strávit. Sledujte činnost agentů a označte jakékoli podezřelé chování.
Trvání na pravidelné změně hesla je základním bezpečnostním opatřením.
Pravidelná změna hesel pomáhá zabránit neoprávněnému přístupu do systému. Pomáhá také chránit vaše data v případě úniku nebo krádeže hesla.
Můžete použít nástroj pro správu hesel, který hesla vygeneruje a uloží za vás. Můžete si také nastavit vlastní plán střídání hesel. Můžete například požadovat, aby uživatelé měnili svá hesla každých 30 dní. Měli by také okamžitě změnit výchozí hesla.
Jak často by se měla hesla měnit? Většina odborníků doporučuje měnit každých 3 až 6 měsíců. Pokud však máte k dispozici velké množství citlivých informací, možná budete muset hesla měnit častěji.
V případě narušení bezpečnosti byste nechtěli zůstat bez přístupu ke svým protokolům nebo IP adresám.
Přístup k historii protokolování a IP adres vám pomůže vypátrat zdroj problému a zabránit jeho opakování.
Použijte zabezpečenou cloudovou službu, která ukládá protokoly a adresy IP. To vám umožní přístup k nim odkudkoli a jejich řádné uložení. Můžete také použít lokální řešení, ale ta jsou obvykle dražší.
Jedním z nejčastějších způsobů, jak se malware dostává do počítače, jsou programy nainstalované bez vědomí uživatele.
Umožňuje zabránit neoprávněnému přístupu k systému a datům a chrání vaši společnost před odpovědností v případě instalace programu obsahujícího malware.
Jako manažer call centra, byste měli stanovit přísná pravidla pro instalaci programů na firemní počítače. Zaměstnanci by měli mít povoleno instalovat pouze programy, které jsou nezbytné pro jejich pracovní povinnosti. Všechny ostatní programy by měly být zakázány.
Kromě toho by všechny programy mělo instalovat oddělení IT, aby bylo zajištěno, že na firemní počítače budou instalovány pouze autorizované programy. Používejte také bílou listinu aplikací, která umožňuje určit, které aplikace mohou být v systému nainstalovány, a černou listinu, která definuje ty, které jsou blokovány.
Jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit narušení bezpečnosti, je udržovat všechny systémy aktuální.
Pravidelné aktualizace vám pomohou odstranit případné bezpečnostní mezery. Pomáhají také chránit systém před novými bezpečnostními hrozbami, které se mohly objevit od poslední aktualizace.
Používejte automatické aktualizace nebo můžete systém aktualizovat ručně. V takovém případě je zásadní nezapomínat na pravidelné aktualizace – věnujte tomu velkou pozornost.
Pamatujte, že základem vašeho plánu zabezpečení jsou pravidla sítě. Jejich pravidelnou revizí zajistíte, že budou i nadále chránit vaše data.
Protože s růstem vaší firmy roste i počet zařízení a aplikací přistupujících k vaší síti. Tím mohou vzniknout nová bezpečnostní rizika, kterých si nemusíte být vědomi. Pravidelnou revizí síťových pravidel zajistíte, že budou stále účinně chránit vaše data.
Síťová pravidla byste měli revidovat minimálně každých 6 měsíců. Pokud však ve vaší firmě dojde k nějakým změnám (např. přidání nových zaměstnanců nebo aplikací), měli byste svá síťová pravidla revidovat častěji.
Pokud zjistíte, že vaše síťová pravidla již nejsou účinná, proveďte potřebné změny a co nejdříve je implementujte.
Zaměstnanci by měli být řádně proškoleni o bezpečnostních zásadách a postupech vaší společnosti (také během nástupu). Zajistěte průběžné školení přizpůsobené konkrétním potřebám vašeho call centra.
Protože vaši zaměstnanci jsou první linií obrany proti bezpečnostním hrozbám. Pokud jim poskytnete specializované školení o bezpečnostních protokolech, můžete si být jisti, že jsou řádně připraveni identifikovat bezpečnostní rizika a reagovat na ně.
Zajistěte, aby všichni zaměstnanci pochopili význam bezpečnosti a důvod, proč je dodržování protokolů nezbytné. Toho lze dosáhnout pravidelným školením a připomínáním.
Poskytněte všem zaměstnancům přístup k příručce bezpečnostních zásad vaší společnosti. Noví zaměstnanci by navíc měli být řádně proškoleni o bezpečnostních protokolech hned od prvního dne, aby byli plně připraveni.
Simulace jsou skvělým způsobem, jak zaměstnance vyškolit v tom, jak identifikovat bezpečnostní rizika a jak na ně reagovat. Zahrňte informace o bezpečnostních zásadách a postupech vaší společnosti do příručky pro zaměstnance a pravidelně je se všemi zaměstnanci kontrolujte.
Gamifikace je proces začlenění herních prvků do jiných aktivit s cílem zaujmout a motivovat lidi. Jaký vliv má na bezpečnost vašeho call centra?
Protože zapojuje a motivuje zaměstnance. Začleněním herních prvků do procesu školení z něj můžete udělat interaktivní zábavu. To může zaměstnance povzbudit k dalšímu učení i po absolvování úvodního školení, a zvýšit tak bezpečnost vašeho call centra.
Funkce gamifikace v aplikaci LiveAgent zapojí vaše agenty do zlepšování jejich výkonu. Řešením dotazů a zlepšováním svých dovedností dosahují agenti časem vyšších úrovní. Chcete-li své zaměstnance ještě více motivovat, můžete nejpilnějším zaměstnancům udělovat odměny a odznaky nebo používat srovnávací testy a žebříčky.
Využitím těchto funkcí v zákaznickém servisu se agenti více zapojí a podpoří se zdravá soutěživost. V důsledku toho se zvýší produktivita a spolupráce.
Znalostní báze call centra je centralizovaná cloudová platforma, kde jsou uloženy znalosti ve formě příruček a dokumentů. Je přístupná kdykoli a z jakéhokoli zařízení.
Protože znalostní báze je klíčovou součástí bezpečnostních postupů vašeho call centra. Zefektivňuje činnost vašeho call centra tím, že agentům poskytuje rychlý a snadný přístup k informacím, které potřebují.
Standard zabezpečení dat v odvětví platebních karet (PCI DSS) je soubor bezpečnostních standardů určených k ochraně přenosu dat držitelů karet.
Protože dodržování standardu PCI je vyžadováno od všech společností, které zpracovávají, uchovávají nebo přenášejí informace o kreditních kartách. Ochranou přístupu k údajům držitelů karet můžete zajistit, aby vaše společnost splňovala standardy PCI. Zabráníte tak narušení bezpečnosti dat a ochráníte informace o svých zákaznících.
Zahrňte zabezpečení dat do školení zaměstnanců call centra. Šifrujte všechny informace o kreditních kartách, které jsou přenášeny po telefonu, a nikdy si nezapisujte ani neukládejte čísla kreditních karet. Vyžadujte od zaměstnanců, aby používali silná hesla pro přístup do systémů, které zpracovávají nebo uchovávají údaje o kreditních kartách.
Udržování softwaru call centra v aktuálním stavu s nejnovějšími bezpečnostními opatřeními je zásadní.
Software call centra musí být v souladu s nejnovějšími bezpečnostními opatřeními, aby chránil data vašeho call centra.
Při výběru softwaru pro call centra si u poskytovatele softwarových služeb ověřte, zda má nějakou certifikaci shody. Zabezpečení dat by mělo být pro společnost nejvyšší prioritou.
Zeptejte se odborníků z oboru, zda tento software pro call centra doporučují, a přečtěte si recenze na internetu, abyste zjistili, zda s ním mají dobré zkušenosti jiní profesionálové z call center. Případně se vždy můžete obrátit na konzultanta pro zabezpečení call center a získat jeho názor na nejlepší způsob ověření shody s předpisy.
Upozornění v reálném čase vám pomohou rychle odhalit a vyšetřit podezřelou aktivitu a zabránit úniku dat.
Díky okamžitému upozornění na jakýkoli neoprávněný přístup můžete podniknout kroky, které zabrání narušení.
Zjistěte u svého poskytovatele softwaru pro call centra, zda nabízí nějaké bezpečnostní funkce, které zahrnují oznámení o neoprávněném přístupu. Můžete také nastavit samostatný systém upozornění pomocí nástroje, jako je IFTTT, pro tento účel, nebo nechat svůj tým IT nastavit upozornění, která vás budou informovat o jakémkoli neoprávněném přístupu.
Lidská chyba je jednou z hlavních příčin úniků dat. Automatizací co největšího počtu procesů v call centru můžete eliminovat potenciální bezpečnostní rizika.
Automatizací úkolů call centra zvýšíte šanci na jejich správné a bezpečné dokončení. Pomáhá také uvolnit čas vašich zaměstnanců, kteří se tak mohou soustředit na jiné úkoly a zvýšit tak efektivitu vašeho call centra.
Určete, kterým úkolům musí agenti vašeho kontaktního centra věnovat nejvíce času a zda je lze automatizovat. Některé úkoly, jako například zákaznický servis nebo prodej, nelze zcela automatizovat. Přesto však můžete využít automatizaci pro některé části procesu, například pro následné kontroly nebo plánování schůzek.
Například v aplikaci LiveAgent můžete automatizovat směrování hovorů podle priority nebo využít automatické zpětné volání. Kromě toho můžete v helpdesku nastavit automatizační pravidla pro předávání tiketů konkrétním oddělením, přidávání značek, označování tiketů jako spamu nebo jejich řešení.
Existuje mnoho uznávaných bezpečnostních rámců, například ISO 27001, NIST 800-53 a COBIT.
Umožňuje vám to dodržovat soubor bezpečnostních směrnic, které jsou již vyzkoušené a otestované. To také usnadňuje ostatním podnikům pochopit váš postoj k zabezpečení a auditorům posoudit vaši shodu.
Prvním krokem je určit, který rámec je pro vaši firmu nejvhodnější. Jakmile to uděláte, můžete začít mapovat přísné bezpečnostní kontroly vyžadované daným rámcem a implementovat je ve svém call centru.
Pokud vaše call centrum poskytuje mezinárodní služby, musíte si být vědomi rozdílných standardů ochrany dat a soukromí, které platí v každé zemi, např. GDPR.
Standardy pro data a ochranu soukromí se v jednotlivých zemích liší, proto je důležité zajistit, abyste dodržovali standardy v místech, kde působíte, a vyhnuli se tak případným sankcím.
Nejlepším způsobem, jak to udělat, je poradit se s právníkem nebo specialistou na dodržování předpisů, který je obeznámen s normami zemí, v nichž působíte. Neměli byste se spoléhat na obecné rady z internetu, protože normy se mohou měnit a informace, které najdete, nemusí být aktuální.
Koncové šifrování je bezpečnostní opatření, které šifruje data u zdroje (odesílatele) a dešifruje je až u příjemce.
Takový postup zajišťuje, že k datům má přístup pouze odesílatel a příjemce, a brání zprostředkujícím stranám v jejich dešifrování nebo čtení.
Budete muset zvolit řešení end-to-end šifrování, které je kompatibilní se softwarem vašeho call centra. Jakmile si ho vyberete, můžete začít šifrovat hovory uskutečněné prostřednictvím vašeho call centra.
Hackeři neustále hledají nové způsoby, jak zneužít bezpečnostní zranitelnosti systémů, a call centra nejsou výjimkou. Ve skutečnosti mohou být vzhledem k povaze své práce ještě zranitelnější než jiné podniky.
Jednou z největších hrozeb pro bezpečnost call centra je únik dat. K tomu může dojít různými způsoby, například když zaměstnanec omylem pošle citlivé informace e-mailem nesprávné osobě nebo když hackeři získají fyzický přístup k systémům a data ukradnou. Jak tedy , jak můžete firmu ochránit?
Vzdělávejte zaměstnance o důležitosti zabezpečení a správného zacházení s citlivými informacemi. Zavedení přísných zásad a postupů pro nakládání s citlivými údaji. Používejte šifrování dat k ochraně informací při přenosu i v klidovém stavu. Pravidelně monitorujte systémy, zda se v nich neobjevují známky neoprávněného přístupu.
Další velkou hrozbou pro bezpečnost call centra jsou nesegmentované sítě, což znamená, že sítě používané call centrem nejsou odděleny od zbytku firemní sítě. To může být problém, protože narušení bezpečnosti v jiné části sítě může ovlivnit i call centrum.
Z tohoto důvodu je důležité oddělit call centrum od zbytku firemní sítě pomocí firewallů nebo virtuálních privátních sítí (VPN).
Důležité je také zavést bezpečnostní zásady a postupy, které omezují přístup do sítě call centra. Přístup by měli mít pouze oprávnění pracovníci, a to pouze ze schválených míst.
Phishing je typ kybernetického útoku, při kterém hackeři rozesílají podvodné e-maily nebo zprávy a snaží se oklamat lidi, aby jim poskytli citlivé informace. To může být pro call centra problém, protože zaměstnanci mohou být oklamáni, aby hackerům poskytli přístup do systému.
Pro ochranu před phishingovými útoky je důležité poučit zaměstnance o tom, jak je rozpoznat. Je také dobré zavést bezpečnostní opatření, jako je dvoufaktorové ověřování, které hackerům ztěžuje přístup do systémů.
Systémy sociálního inženýrství jsou stále sofistikovanější a zaměstnanci call centra jsou často první linií obrany proti takovým útokům. Hackeři využívají schémata sociálního inženýrství k tomu, aby zaměstnance přiměli k vyzrazení citlivých informací nebo jim umožnili přístup do systému.
Nejlepším způsobem ochrany před útoky sociálního inženýrství je vzdělávání. Zaměstnanci by si měli všímat varovných signálů, jako jsou nečekané žádosti o informace nebo hovory z neznámých čísel.
Ransomware i malware jsou typy škodlivého softwaru, které mohou být použity k útoku na call centra. Ransomware může být použit k zašifrování citlivých dat a požadovat výkupné za dešifrovací klíč, zatímco malware může být použit k vyřazení systémů nebo krádeži dat.
Zavedení bezpečnostních opatření, jako je šifrování a pravidelné zálohování, může těmto typům útoků pomoci zabránit. Je také dobré mít zavedené bezpečnostní zásady, které vyžadují, aby zaměstnanci hlásili jakékoli podezřelé e-maily nebo zprávy.
Ačkoli je VoIP obecně považováno za bezpečnější než tradiční telefonní linky, stále s ním jsou spojena určitá rizika. Pokud například není systém VoIP správně nakonfigurován, mohou hackeři odposlouchávat vaše hovory. Pokud však používáte šifrování hovorů a bezpečný software call centra, který je kompatibilní se všemi předpisy a bezpečnostními standardy, nemusíte se ničeho obávat.
Šifrování je proces, při kterém jsou čitelná data převedena do nečitelného formátu. Tím je zajištěno, že k informacím mají přístup pouze oprávněné osoby. Šifrování se často používá ve spojení s dalšími bezpečnostními opatřeními, jako jsou hesla nebo biometrické údaje, k dalšímu zabezpečení dat. Pokud jsou tedy šifrovací klíče v bezpečí, může se jednat o mimořádně účinný způsob zabezpečení dat.
IVR je typ automatizovaného telefonního systému, který umožňuje zákazníkům komunikovat se společností prostřednictvím telefonu zadáváním odpovědí na předem nahrané otázky. Systémy IVR jsou obecně považovány za velmi bezpečné, protože nevyžadují žádnou lidskou interakci a všechny hovory jsou obvykle nahrávány.
Chrání informace o vašich zákaznících před přístupem neoprávněných osob. Kromě toho může pomoci zabránit podvodům a dalším typům kybernetické kriminality. Zlepšení zabezpečení vašeho call centra může také pomoci zvýšit spokojenost zákazníků a budovat důvěru ve vaši značku.
Měli by používat zabezpečené připojení k internetu (žádné veřejné sítě), aby ochránili vzdálený přístup, vytvářet a spravovat silná hesla, přistupovat ke svým pracovním účtům pouze z důvěryhodných zařízení a po ukončení práce se ze svých účtů zcela odhlásit. Dodržováním těchto jednoduchých bezpečnostních opatření mohou agenti call center pracující z domova pomoci chránit svá pracovní data a informace.
Kontrolní seznam auditu webových stránek
Objevte kontrolní seznam auditu webových stránek od LiveAgent, který zahrnuje klíčové kroky pro optimalizaci vašeho webu. Zlepšíte SEO, zabezpečení, rychlost a uživatelskou přívětivost. Ujistěte se, že vaše stránky jsou vždy aktuální a atraktivní pro návštěvníky. Využijte tento praktický nástroj a přilákejte více uživatelů!
Vedoucí call centra denní kontrolní seznam
Denní kontrolní seznam vedoucího call centra od LiveAgent pomáhá udržovat pořádek a efektivitu. Zahrnuje kontrolu personálního obsazení, řízení týmu a zvládání neočekávaných událostí. Tento nástroj usnadňuje stanovení priorit, plánování úkolů a sběr zpětné vazby, což zvyšuje produktivitu a hladký průběh směn. Udržujte svůj tým na vrcholu s naším praktickým seznamem!
Kontrolní seznam zajištění kvality call centra
Pomocí tohoto kontrolního seznamu pro zajištění kvality call centra se ujistěte, že vaši agenti jsou schopni vyřídit každý hovor - bez výjimky.
Kontrolní seznam dodržování předpisů v call centru
Objevte kontrolní seznam pro dodržování předpisů v call centru, který zajišťuje bezpečnost a ochranu citlivých dat. Praktický průvodce pomáhá budovat a udržovat bezpečnou síťovou infrastrukturu, chrání klienty a firmy před datovými hrozbami. Ideální pro call centra všech velikostí, aby zajistila soulad s právními předpisy a minimalizovala rizika.
Join our community of happy clients and provide excellent customer support with LiveAgent.
Naše stránky využívají cookies. Pokračováním souhlasíte s využitím cookies, jak je podrobně popsáno v Bezpečnostní zásady a soubory cookies.